| Vladut2305 a întrebat:

acum o zi am fost la piscina cu prietenii si am facut sarituri si scufundari, mi s-au infundat urechile dar nu am acordat o mare importanta, abia dupa ce am ajuns acasa am aplicat cateva metode(saritul intr-un picior cu urechea aplecata, strangerea de nas si gura deschisa...) dar nu am simtit cum ca s-ar desfunda complet, de auzit, aud, dar am senzatia ca nu sunt complet desfundate deoarece ma dor urechile la anumite intervale de timp. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| NumeUtilizatorUtilizator2019 a răspuns:

Daca vrei sa iti desfunzi urechile, poti sa iti uzi putin palma, sa iti acoperi urechea complet, si sa iei palma de la ureche brusc. Daca nu, timpul va vindeca totul.