| smaly a întrebat:

Ajutati-ma cu un sfat sau mai mult.
Care dintre voi a avut Candidoza genitala si bucala si cum s-a vindecat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| anamariarot a răspuns:

Eu am avut candidoza bucala si am primit de la medic o solutie pe care o aplicam pe limba. Cat am facut tratamentul pentru candidoza am continuat cu antibioticele si si-a facut efectul, in cateva zile am scapat de petele de pe limba. Iti recomand si tie sa mergi la medic sa iti dea tratament

| smaly explică:

Astazi am fost si am dat analizele iar mine imi scrie reteta. Am de 7 zile candidoza spune-mi ce antibiotice ai luat tot procesu sa stiu la ce sa ma astept. Si ce ai consumat alimente in acest timp cu candidoza.

| anamariarot a răspuns:

Sincera sa fiu nu imi amintesc ce antibiotice am luat. Stiu doar ca am facut tratament in jur de 3 luni cu antibiotic, iar pe ultima suta de metri mi-a aparut candidoza bucala. Tin minte ca pe langa antibiotice luam si omeran.
Nu am facut schimbari drastice in alimentatie, doar am mancat mai multe iaurturi(dar nu cu zahar/fructe!), legume si am redus cantitatea de dulciuri

| smaly explică:

Din cauza ca ai consumat antibiotice ti-a aparut candidoza. Iar eu am consumat singur 6l de suc cumparat foarte dulce si mia fost rau in seara aia.

| anamariarot a răspuns:

Stiu ca de la antibiotice happy