| robert197 a întrebat:

Buna ziua all, astazi am vazut o pata de sange dupa ce am fost la baie, pe hartia igienica, am citit in mare parte ce poate fi, dar nu am nici un simptom din cele enumerate, pe langa asta rareori, dar foarte rar am avut 1-2 puncte de sange dupa scaun. Daca se gaseste cineva care a patit as vrea un sfat inainte de medichappy multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are nici o valoare ce ai citit în mare. În colon pot fi polipi care uneori sângerează. Asta se poate vedea la o colonoscopie.

| gabicoo a răspuns:

Hemoroizi sau o mică fisură anală! Cauza: constipații + scaune tari! Cumpără supozitoare Cicatridina sau Procto-Glyvenol și cremă Procto-Glyvenol!

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Ai hemoroizi de la hartia higienica, spala-te la fund la bideu, nu mai folosi hartie higienica, stai mai putin cu fundul pe scaun si pe bicicleta si mai mult in pat cu fundul in sus si dupa ce faci treaba mare si te speli, da-te cu alifie proctoglivenol. Ca sa se opresca sangerarea spala-te cu apa rece acolo unde sangereaza.

| KimEunHee714 a răspuns:

Bună, poate fi o problemă de sănătate care poate fi rezolvată. Nu trebuie sa te îngrijorezi tare.
Vorbește întâi cu părinți tăi și vor ști ei mai bine ce ste de făcut. Ar trebuii sa mergeți la medicul de familie.