| Mateo1282 a întrebat:

Buna ziua! Am 12 și jumătate. Am dureri de stomac de vreo luna in coace. Nu mă doare foarte tare dar nici nu e o durere care sa nu o simt sau care sa uit de ea. Am o senzație de tremurat la mâini și picioare. Am și uneori dureri de cap. Când merg sau ies pe afara nu mai simt aceste dureri. Am și unele dureri articulare uneori la mâini sau la picioare. Uneori am o stare de amețeală dar nu foarte tare. Mai simt dureri in ureche,sub și langa acestea(la ambele urechi) și o stare de oboseala. M-am informat pe internet și s-ar putea sa am deficit de vitamine, dar totuși aștept părerea voastră. Vă mulțumesc frumos și aștept răspunsuri credibile!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Da, te ai informat bine. Posibil ai nevoie de vitamine si minerale.
Incepe cu niste pliculețe de calciu si niste magneziu cu B6.
Ar trebui niste multivitamine cu formula specifica varstei tale.
Poate un set de analize ar fi indicat si se observa exact ce carente sunt.
Ar trebui verificata si glicemia cu siguranță.
Oricum, medicul de familie te va ajuta.
Multa sanatate.

| Mateo1282 explică (pentru ioana748):

Va mulțumesc frumos pentru răspuns! Am avut o experiență mai neplăcută cu un doctor când eram mai mic, iar de atunci am ceva frica de spitale. Am inceput sa iau niste vitamina C. Sa vad cum mă prezint iar daca situata se agravează am sa merg la doctor.
Va mulțumesc frumos inca o data! ✨

| ioana748 a răspuns (pentru Mateo1282):

Cu drag❤️

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil sa ai anemie, posibil sa ai hepatita, daca esti atat de obosit, daca nu te hranesti sanatos, posibil sa ai gastrita samd.
Recomand sa mergi la medicul de familie, pentru analize medicale si stabilirea unui diagnostic corect.
Sanatate multa!

| Mateo1282 explică (pentru Violleta2022):

Bună ziua! Mulțumesc pentru răspuns, am avut o experiență mai neplăcută cu un doctor și de atunci am o frica de spitale. Daca simptomele se înrăutățesc voi face o vizita medicului de familie.