| zKosmynStefan a întrebat:

am 13 ani si 11 luni, 164cm si 55kg. Fac fotbal de 4 ani si am inceput de 2/3 luni sa beau asa ocazional, bauturi cu vitamine, oshee vitamin si vitamin aqua, pe langa ce smoothiuri mai beau eu acasa. As vrea sa va intreb daca imi vor afecta sanatea, ieri am baut o doza oshee vitamin cu portocale cu b12 100%, b6 100%, vitamina c 100% si 53% calciu. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Hipervitaminoza poate fi periculoasa, dar ma indoiesc ca ia face asa ceva de la niste bauturi.

| Rux2000 a răspuns:

Vitaminele sa îți afecteze sănătatea? Unde ai auzit asta. Eu spun ca nu ti-o afectează ba din contra