| Anonim076 a întrebat:

am 14 ani si de cateva zile contunui sa am mancarimi vaginale. Inauntrul vaginului meu este rosu si curge o solutie alba, va rog ajutor! Dau funda. P.s nu am avut contacte sexuale.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai o candidoza vaginala determinata fie de un consum de antibiotice fie de baia intr-o piscina murdara. Trebuie sa te vada intai medicul de familie si apoi, posibil, un ginecolog care sa-ti recolteze secretie pentru analiza. Am avut si eu aceeasi problema pe la 16 ani, din cauza unor antibiotice, am mers imediat la medic (in primele 48 de ore de la aparitia simptomelor) si in 10 zile m-am vindecat perfect.

| Username393 a răspuns:

Solutia alba este o secretie vaginala care are rol in curatarea vaginului. Daca are un miros puternic, o textura prea branzoasa sau prea apoasa sau o culoare ciudata, ai o infectie si ar trebui sa mergi la un doctor.