Întrebare recomandată | brorobert a întrebat:

Am 18 ani si sunt elev. Ce acte imi trebuie pentru cardul de sanatate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Nu trebuie niciun act. Trebuie doar sa-l astepti, se distribuie gratuit la orice persoana inregistrata in sistemul sanitar. Probabil nu ai fost acasa cand a venit. Poti sa mergi la casa de asigurari de sanatate si sa te documentezi pe unde e cardul tau daca ai nevoie de el.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa fii inscris la un medic de familie si Cartea de Identitate.

| brorobert explică:

De abia am facut 18 ani si nu am depus nici un act