| Lia223 a întrebat:

Am 20 de ani si sunt insarcinata, nu vreau sa pastrez copilul.Luni trebuie sa merg sa fac avort.
Imi puteti spune cum se face un avort...adica ce o sa-mi faca? Mi-e putin frica...
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iulian1302 a răspuns:

Buna! Parerea mea este sa te mai gandesti in privinta avortului deoarece, in primul rand, omori un suflet, un suflet care peste cativa ani te-ar putea striga ''mama''. In al doilea rand iti pui si tu viata in pericol ( exista posibilitatea ca dupa acest avort sa nu mai poti avea copii si sa regreti mai tarziu). Eu zic sa te gandesti foarte bine si nu faci aceasta greseala de a omorî un suflet care pana la urma este sange din sangele tau. Probabil ca tot ce am scris eu aici ti-se par niste ''aberatii'' dar te sfatuiesc inca o data sa te gandesti bine la ce ai de facut si incearca ''sa privesti'' dincolo de aceste cuvinte ale mele. Uite iti recomand sa te uiti si la acest videoclip https://www.youtube.com/watch?v=-W3sdHnNF8Y. Sper din suflet sa te razgandesti!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii la linkul :
http://www.provitabucuresti.ro/bioetica/avortul/proceduri-metode-avort

Toate cele bune!

| Alelulu a răspuns:

Daca mergi la un cabinet privat poti opta pentru anestezie totala... te vor adormi pentru jumatate de ora iar cand te vei trezi vei simti o usoara durere de burta ca la menstruatie...

| Miau1617 a răspuns:

Awww...Dar de ce? Ai un suflet micut acolo in burtica.Gandeste-te si la el, bine nu spun ca e obligatoriu, ca poate nu ai conditii necesare ca sa-l cresti, dar sa te gandesti. Legat de avort, poate iti da niste pilule.Asa e cel mai bine.