| TnyBZ a întrebat:

Am avut un fel de raceala puternica, cu o tuse puternica timp de aproximativ o luna, provocata de o macarime in zona marului lui Adam, dar in interior, in gat. Mi-a trecut, iar in ultimele zile am tot stat in curent la scoala si m-a apucat iarasi, nu la fel de puternic, dar s-a intors acea mancarime in gat si am o flegma transparenta pe care o elimin greu, trebuie sa tusesc tare si des. Tin sa mentionez ca am fost fumator pana cand am observat ca nu mai imi trece acea tuse. Am fost la medic in acel timp, cand ma lasasem de fumat, dar la un medic foarte incapabil, fiind un oras foarte mic, iar la spital sunt numai doctori de incarcatura. Acesta mi-a dat diagnostic de Pneumonie interstitiala fara sa ma asculte, fara sa-mi faca vreo examinare, decat o banala radiografie. A mai patit cineva? De la ce este? Ce fel de raceala este? Ce pot face sa scap din nou de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| katy a răspuns:

Incearca paracetamol la 8h si sirop expectorant de patlagina pentru a putea expectora. daca ai si usturimi in gat, recomand streapsils. sa citesti prospectele la toate