| maradona10 a întrebat:

am dureri la degetul cel mare de la picior si am avut si si puroi(marginea unghei) fara sa fiu lovit vreodata. si acum ma doare pe langa unghie si cand apas pe unghie ma doare... sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

Probabil ca nu ti-ai taiat unghiile bine si ti-a crescut un colt. Trebuie sa-ti scoti coltul acela si daca nu reusesti du-te la medic ca se poate ajunge la complicatii si din cauza unui lucru asa de mic.

| vangaelis a răspuns:

Sa te duci la medic si nu-l asculta pr ala cu apa cu sare ca n-are nici o treaba cu amelioararea infectiei.

| VladGH a răspuns:

A intrat ceva infectie, sau este vreo ciuperca. Tine piciorul in apa cu sare, cit mai mult timp si mai des. Ar fi de dorit sa pleci si la medic.

| kzd a răspuns:

Iti recomand sa te duci la medica. O sa iti scrie o reteta si o sa te ajute sa iti treaca. happy O zi buna!

| CorneliaC a răspuns:

Evident trebuie sa mergi la medic!

| BlackTime a răspuns:

Cred ca nu tiai taiat bine unghiile si a ramas un colt care, cand a crescut ti-a intrat in care si acuma te doare...Du-te la un medic