| reb18 a întrebat:

Bună ziua, am făcut ceva analize și mia ieșit hematii 5.19 și limita este de 3.6-5 ce înseamnă? Dacă cineva a mai pățit și mi-o trecut cu săgeată roșie în dreptul ei însemna că nu este bine, ma puteți ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AliceM99 a răspuns:

Buna, da, înseamnă că este peste limita normala care este între 3.6-5 și este o mica problema acolo

| reb18 explică (pentru AliceM99):

Am fost medic o zis ca este normal totul nu arata a fiind o problema!