| reb18 a întrebat:

Bună ziua, mi-o ieșit un rezultat la urocultura flora mixta cu 3 germeni, ce înseamnă dacă ma puteți ajuta va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca o infectie bacteriana urinara sau vaginala.
Pe analiza trebuie sa scrie si cu ce esti infectata, ori trebuei sa faci o alta analiza mult mai avansata, ca sa ti se evidentieze cele 3 culturi bacteriene si bilogul sa scrie care anume sunt.

| reb18 explică (pentru Violleta2022):

Nu mi-a scris cu ce anume de aceea zic

1 răspuns: