| mironny a întrebat:

Am facut o serie de analiza la care mi-au iesit normale cele de sange, iar la examenul urinar : ph 7; urobilinogen 35; albumina 0.3 si depozit de urat amorf. Am dureri in partea stanga spate, urinez frecvent si in cantitati mici. Am mai avut probleme acum cativa ani cu vezica neurogena, cistite interstitiale si cistita leucoplazica, dar dupa lungi tratamente nu am mai avut nici o problema. As dori sa stiu ce problema as putea avea tinand cont de analizele mai sus mentionate. Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bobby_7474 a răspuns:

Prezenta albuminei, denota ca ai o infectie care de fapt e motivata de prezenta uratilor care se pot prezenta sub forma de nisip sau in cel mai rau caz piatra.deci urologul poate ti-a prescris deja tratamentul,si lichidele care tr sa le consumi,sint ceaiuri speciale pentru litiaze renale, si infectii. Urinarea pe care o ai este specifica cauzelor pe care le ai, multa sanatate si sa scapi de nisip(pietre)

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare ca ai pietre/nisip cu urat. Probabil mananci multa carne si dulciuri si putine legume si fructe proaspete.

| mironny explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri, mentionez ca nu mananc multa carne... dieta mea e bazata pe fructe si legume. Momentan iau ca tratament prednison si urmeaza sa mai fac niste investigatii