| Jigokunokishi a întrebat:

Am fost diagnosticat acum un an cu cifo-scolioza. Mie mi se pare ca e avansata. Am fost la kinetoterapie vreo 9 luni si nu mi se pare ca m-a ajutat prea mult, nu e vizibila schimbarea. Exista si alte metode in afara de kinetoterapie pentru a indrepta coloana? Dac da cum si cat ar costa? Daca am probleme cu coloana culturism ( pentru amatori ) sau sporturi (mai dificile) nu am voie sa practic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
mira
| mira a răspuns:

Trebuie sa te vada un medic ortoped bun si sa-ti de tratamentul de rigoare precum si recomandarile in privinta sportului.