| Nyya a întrebat:

Ce sporturi are voie să facă cineva dacă are probleme cu coloana?

6 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Eu inteleg ca asta vei afla la fizioterapie.

| Lostlyric a răspuns:

Yoga. Yoga are pozitii special concepute pentru anumite zone cu probleme la coloana.

Răspuns utilizator avertizat
| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Sah?
Ori sa intrebe doctorul vertebrolog chestia asta si el v-a stii cel mai bine.

| Ganginicus a răspuns:

Sah, Yoga etc. sporturi care nu necesita prea mult efort.[ biliard daca il consideri sport]Asta pana tratezi coloana [daca se poate ]

| LifeAndBooks a răspuns:

Buna! In primul rand, nu practica sporturi prea solicitante. Incearca sa faci fizioterapie, caci aceasta te va ajuta si in remedierea problemei. Atentie! Nu face acest lucru de unul singur, ci cu un personal avizat. Poti merge de exemplu la spital pe sectia de recuperare fizio-balneo-kinetoterapie, si vei beneficia de acest lucru gratuit, cat si de materiale necesare(mingi, spalier, saltele etc)