| Rimadan103120 a întrebat:

Buna ziua, am mancat ieri un avocado avea un gust ciudat, amar tare, pana la urma l-am mancat pe tot, astazi cand m-am trezit pe la 10, aveam jumatate de buza de sus umflata, cand m-am dus la baie sa fac treaba mare, la scaun am facut 3 bucati mari, primele doua erau normale, iar ultima bucata pe o parte avea sange lipit de partea respectiva, poate sa fie de la homorozi sau vreo infectie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mariuspinciuc a răspuns:

Urgent fă-ți analize de scaun. Când faci cu sânge pot fi hemoroizi, cancer de colon sau cancer la stomac. Sănătate să ai!

| doctorandus a răspuns:

Sangele din scaun este negru, nu rosu.