| Rux2000 a întrebat:

Acum doua zile am mancat la mcdonald's. Num mâncasem niciodată la mc si cum de a -2 zi începeam dieta a spus sa incerc si eu sa vad daca este chiar atat de fermecător precum se spune chiar daca n-am fost atrasă de fel. Am luat hamburger si cartofi prăjiţi insa a doua zi după ce am mancat mi-a ieşit pe buza superioară asa ca un fel de coaja de la colţul guri (buzei) pana la aproape jumatate din ea in amândouă părţi ma ustură foarte tare am o senzaţie de iritaţie si nu stiu de la ce ar putea fi pentru ca in ziua respectivă mancasem doar ceea ce am menţionat mai sus si a doua zi cand m-am trezit deja aveam asta la gura. Chestia este ca am simţit o usutrime dupa ce mancasem cartofi dar ciudat ca nu erau săraţi oare are vre'o legatura? Menţionez ca nu am stat in frig (si nu par a fii "crăpate ")

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Se poate ca tu sa fi suferit o reactie alergica sau pur si simplu de la frig sa fi patit asta, sau si din alte cauze nu neaparat de la acel hamburger.

16 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Gata deja ai si bagat-o ca mancarea e de vina, dai in judecata sa scoti ceva bani de la aia laughing tai fript, aia ai facut cu cartofii aia, aia sunt fierbinti, asa e cand te dai mare si de fapt esti praf laughing

| Rux2000 explică (pentru relian):

In niciun fel nu ma dau mare pentru ca nu mananc la mcdonald's sau asa zilnic sau sa mentionez ca am bani sau ceva ca sa spui ca ma adau mare pur si simplu nu mi sa mai întâmplat asa ceva si am cerut ajutorul nu văd cu ce te deranjeaza si pentru intereseul tau nu erau săraţi.

| relian a răspuns (pentru Rux2000):

Nu am spus te dai mare cai manca de la MacDonald, am spus in sensul ca nu stii sa maninci, iti pune cineva o ciorba firta tu bagi in gura asa cum o fi, apoi spui ca ai ceva la gura. Daca nici sa mancati frate nu sunteti in stare greu de tot, nu greu foarte greu au mai ajuns aia de prin RO.

| Rux2000 explică (pentru relian):

Ce tu nu esti român sau cum "aia de prin ro" eu nu sunt in ro de la vârsta de 6 ani asa ca nu ma încadrez in aia de prin ro

| relian a răspuns (pentru Rux2000):

laughing daca esti prin UE atunci esti mai rau ca romanii care traiesc in RO laughing toti romanii din UE numai figuranti, cred ca stiu tot ce misca, dar se pare nici sa maninci nu o stiu prea bine laughing

| Rux2000 explică (pentru relian):

Esti prost de bubui sa'mi bag piciorul de nu? vorbesti de mine ca nu stiu sa mananc dar tu nu stii sa gândeşti. Cât creire iti trebuie sa intelegi ca eu pur si simpli am cerut ajutorul poate cineva păţise la fel si nah?

| relian a răspuns (pentru Rux2000):

Ba bula,ca altfel nu ti se poate spune,eu ti-am raspuns frumos,chiar am avut dreptate, te-ai frip de la cartofii prajiti, nu ti s-a intamplat numa tie, deci am fost primul care ti-a dat raspuns corect, apoi ca am spus eu ca te dai mare, aia a fost asa de fun.Dar daca atat te duce mintea aia lipsa te inteleg.Numai bine si pe viitor sufla si in inghetata, pentru ca te asigur si aia te poate frige.Nu glumesc substantele reci sau care hai sa le spunem reci, dupa te pierzi, deci si ceva f rece te poate frige, exact ca si cele fierbinti.Deci ai grija pe viitor.Eu te asigur ca acolo te-ai fript, asa ti se par tie, care vorba aia ai si recunoscut ca nu ai mai mancat niciodata la aia. Oricum nu-s curios eu de tine frate.ti-am raspuns la intrebare, trebuie sa spui multam de raspuns si aia era tot.Dar nu ca esti roman din ala clocit, trebuie sa faci omu prost, iar picioru bagatil undeva laughing

| Rux2000 explică (pentru relian):

? amizantule ar trebui sa rad la vorbele tale de doi bani? Cum sa nu te fac prost cand mai sus ti'am spus ca am fost la medic si mi-a spus ca e o alergie la ceva ce am mancat si tu inca o mai tii ca erau cartofi fierbinţi. Hai las'o balta cu oameni ca tine nu'i de discutat?

| Rux2000 explică (pentru relian):

Amuzantule*

| relian a răspuns (pentru Rux2000):

Exact cum am spus, du-te si dai pe aia in judecata, poate cine stie castigi ceva bani, asa nemunciti, unia au facut de astea.De fapt cred ca asta si urmareai,acum ca sa no dai de gard sa nu cazi de pros ai bagat-o pe aia cu medicu,deja ai alergie la carnea de la macdonalds laughing de parca aia folosesc carne extraterestra, numai tie ti s-a dat si bum deja te-ai imblonavit laughing du-te ba mucea si stergeti resturile de la gura, vii sa arati ca ai mancat nu stiu undelaughing de parca nu stiu cear fi macdonalds laughing. Daca era mergeai direct la doctor, ala iti zicea carei treaba, nu mai ajungeai sa pui intrebari tampite aici.Fa prost pe mata care te-a facut, ca mai bine isi vedea de treabalaughing

| Rux2000 explică (pentru relian):

Retardat mintal ma *** pe parerea ta si du-te cântă la alta masă am mentionat eu ca a spus doctorul ca din cauza carni esti handicapat cu capu poate am facut alergia din cauza unui aliment ce mancasem cu o zi in urma dar ce sa ii faci omului prost te rog sa nu mai comentezi la intrebarile mele

| Rux2000 explică:

Pentru înţelesul tuturora nu ma dah mare cu nimic am cerut pur si simplu ajutorul si nu am spus ca este vina carni sau asa am spus ce am mancat ca sa va puteţi da seama daca este vorba de vre'o infecţie alimentară poate aţi păţit si voi ceva asemănător! Va rog frumos sa nu comentati daca aveţi ceva jignitor sau la misto de spus m

| Rux2000 explică:

Esti mai prost de cat prevede legea si asta mi'ai demonstrat-o din primul comentariu"gata deja ai si bagat-o cu cartea de vita... Te'ai frip? de unde esti scumpete sigur ca erau fierbinţi uite ca pentru informarea ta erau doar calduti?

| Rux2000 explică (pentru Rux2000):

Carnea* plus de asta tin sa precizez ca am fost la medic si a fost o reacţie alergica la ceva ce mâncasem si ghici ce? Am mancat numai hamburgerul ala si cartofi at asa ca nu te mai caca pe tine pe aici si căutaţi altceva de facit. Canta la alta masa te rog?

| Dorin93 a răspuns:

Dar apa ai baut? Te hidratezi bine?

| FlowInCuvinte a răspuns:

Nici eu nu prea cred asta.
1. Cartofii de la Mc sunt mereu sarati, nu o sa vezi cartofi nesarati niciodata.
2. Cat despre mancare nu cred ca era stricata sau alterata ceva...
S-ar putea sa fi facut tu vreo infectie alimentara. Unde n-ai mancat niciodata de la Mc, corpul a reactionat urat la carnea aia.