| Tania2006 a întrebat:

Bună ziua, am nevoie sa imi spuneti daca alimentele ce le-am mancat azi ingrasa:
Dimineata pe la 7 am mancat cereale cu lapte.
Pe la 11 un sandwich facut din paine neagra cu branza topita si sunca de pui
La 2 am mancat o conserva de peste cu o felie de paine
Si la 5 niste legume la tigaie cu o pulpa de pui si o felie de paine.
Multumesc de ajutor! Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cerealele si painea ingrasa!
daca vrei sa slabesti, elimina painea si cerealele din aliemntatia ta!

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Tania2006):

Toata painea ingrasa!

| Adrian1555 a răspuns:

Nu ingrasa, sunt pana in 1000kcal
Un om slabeste daca mananca si 1700kcal
Deci poti sa mai mananci ceva pana adormi
Orium sugerez sa iti monitorizezi kcall daca vrei sa slabesti
Sa faci asta zi de zi de cate ori mananci
Si tine minte sucurile gen cola daca bei o sticla pe zi cajung undeva la 500-600kcal
Oricum daca vrei sfaturi cum poti sa monitorizezi poti sa imi lasi msj in privat