| HeLps a întrebat:

Buna ziua am o "galma" in piele in zona gatului, mai exact sub piele fix pe muschi, e de marimea uni bob de mazare chiar mai mic, nu se mareste nu ma doare, e acolo de cand ma stiu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ionut621 a răspuns:

Si eu am aceea "galma", de fapt nu e o galma e un os. Mie mi se plimba prin corp(suna ciudat, dar asa e.) cand eram mic era dupa ureche, acum 1 an era pe gat, apoi s-a dus sub barbie, dar pe lateral si din nou sub ureche.
Nu e nimic grav, eu am fost la doctor si nu e nimic de speriat. Daca te supara(te doare) poti sa te operezi si sa o scoti, dar cred ca are si acel os un rol, nu stiu care, dar daca vrei sa afli mai multe consulta un medic, de preferat cel de familie, care te cunoaste cel mai bine.

| kta1999 a răspuns:

Cred că este un neg, du-te la un medic să vezi cum poți scapa de el.

| Radu345 a răspuns:

Prezintă-te unui medic specializat, neaparat.