| anonim19151915 a întrebat:

Am o problema care ma ingrijoreaza foarte, foarte tare! De cateva zile mi-a aparut o galma, ca un bob de mazare, pe sub piele... La atingere simt o mica durere. Ce ma ingrijoreaza mai tare este ca mi-a aparut foarte aproape de zona intima. Imi este foarte frica. ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Roliii a răspuns:

Du-te la doctor mai bine si nu lasa sa se agraveze

2 răspunsuri:
| Okkultist a răspuns:

Cauze multiple, afectiuni multiple la nivelul epidermei si diagnostice aproximative online.
Nu va putem ajuta in aceasta situatie, defapt...nici un doctor nu va poate ajuta online.
Nu vreau sa vorbesc pentru a va ingrijora si dupa sa para ca v-am mintit.
Un lucru este cert:
Va duceti la medicul de familie si dansul/dansa va va recomanda ce este de facut, si se poate rezolva cu un tratament pe moment sau pentru o investigatie amanuntita la doctorul dermatolog.
De asemenea medicul de familie va va sfatui sa nu umblati intr-un mod neglijent la acea,, galma" asa cum at-i descriso dumneavoastra.
Va sfatuiesc sa ajungeti la medicul de familie de care apartineti in urmatoarele 2 respectiv 3 zile cu programarea facuta dinainte si sa-i explicati situatia dumneavoastra.
Nu va faceti griji! Nu prea are ce sa fie asa de grav, mai ales daca nu este pe zona genitala! happy
Sper ca v-am ajutat, asta in urma informatilor prezentate de dumneavoastra! Cu bine si o zi frumoasa! happy

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Fuguta repede la doctor, nu sta asa, sa nu se agraveze situatia. Probabil s-a infectat un fir de par si s-a format un furuncul. Oricum consulta un medic.