| Maariiaa a întrebat:

Bună ziua.

Am o grămadă de ore pe zi. M-am plictisit să mănânc la școală, iaurturi și sandvișuri. Adică sandivșurile le fac mereu cu șuncă, brânză feta, salată și ardei roșu sau castravete. Vreau alte rețete gustoare și oarecum sănătoase pentru sandivș. Și alte idei în afară de sandviș. Mulțumesc!
Dau fundă și voturi tuturor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NoNameJunior a răspuns:

Buna,Ioana!
sandwich(nu stiu cum se scrie)cu:
-salata verde
-snitele
-rosii
sau:
-branza
-rosii
sau:
-salam
-cascaval
si alte idei:dulciuri sau fructe.Succes!

13 răspunsuri:
| Deelya a răspuns:

Banane, biscuiti cu creama, cornuri.ce e dulce si pufos calmeaza pofta de mancare.intre timp mai suge cate o bombonica de menta

| Birjaru a răspuns:

Slanina cu ceapa

| Barney a răspuns:

Eu la scoala comand de la un fast food. Simplu si e bun.

| Maariiaa explică (pentru Barney):

Simplu și bun este, ai dreptate. Dar te-ai gândit că sunt nesănătoase? Adică nu se știe ce ingrediente folosesc, cât de proaspete sunt. Ce fel de carne au. Mai bine îmi iau de acasă. Îți recomand să nu mai mănânci de la fast-food pentru că te îngrași și au produse nesănătoase.

| Matt24 a răspuns:

Branza topita cu sunca,pate cu castraveti sau alte legume
poti incerca iaurturile cu cereale din magazine sau un corn cu iaurt sau lapte cu cicocolata, fructe, produse de panificatie

| Maariiaa explică (pentru Matt24):

Câteva variante care mi le-ai spus au fost bune. Mănânc produse de panificație doar de casă, foarte rar îmi cumpăr o merdenea sau o felie de pizza de la geogry. Consider că este un lucru excelent că țin la sănătatea mea.

| Ditto a răspuns:

Pitzza - hot-dog - covrig cu branza topita triughi

| felyfifi13 a răspuns:

Nu stiu,cauta ceva la magazine,poti sa renunti macar o data la luctrile sanatoase,nu poti trai doar asa,mai ia-ti si ceva mai putin sanatos,incearca sa mananci biscuiti,sau ciocolata,prajituri, sau daca e neaparat sa mananci lucruri sanatoase, incearca sa mananci si fructe...eu ti-am spus doar parerea mea, pa, pa...

| Maariiaa explică (pentru felyfifi13):

Mănânc fructe și legume foarte mult,acestea sunt foarte sănătoase. Mănânc dulciuri(ciocolată, prăjituri, bicuiți) doar în cantități mici. Îmi mențin în acest mod greutatea și sunt foarte sănătoasă.

| felyfifi13 a răspuns (pentru Maariiaa):

Bv tie, nu stiu cum reusesti, cati ani ai ioana? si cate kg?

| Maariiaa explică (pentru felyfifi13):

Am 14 ani jumătate și.1.76 înălțime și 58 de kilograme. Tu?

| felyfifi13 a răspuns (pentru Maariiaa):

Eu am 12 ani si jumatate si am cam 1.50 si ceva si 38 de kg, nu cred ca as avea vreo problema...

| Maariiaa explică (pentru felyfifi13):

Nu am spus că ai vreo problemă,doar că este greșit să spui că nu poți trăi fără să te abții. Repet, nu mă abțin, mănânc doar mai moderat.