| Vivilica a întrebat:

Bună ziua! Am o întrebare, cine ma poate ajuta cubun răspuns, va rog?! A mai făcut cineva elongatii? Aveți idee câte de bună este metoda asta și eficienta?
Mulțumesc pentru răspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Elongatii pentru ce si la ce anume sa fie eficienta?

| adryang78 a răspuns:

N-am făcut personal, dar am o cunoștință apropiată care a făcut. În principiu, este eficientă în tratarea a diverse probleme la coloană, dar trebuie să treci prin mai multe proceduri, fiindcă nu este pentru oricine. De exemplu, dacă prezinți fisuri sau modificări degenerative, este complet contraindicat. Primul pas este să faci un RMN și să mergi cu el la o clinică specializată în astfel de proceduri. Abia apoi vei afla dacă poți merge mai departe.