| Ramy94 a întrebat:

Bună ziua, am șase luni de când am născut natural și nu am alăptat și încă nu mi-a venit menstruația. Aveți idee cam la cât timp vine? La voi cum a fost? Mulțumesc pentru răspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Trebuie sa mergi la ginecolog.Mi sunt femei cărora le întârzie menstruația după naștere și depinde de la femeie la femeie pe cât timp se intampla asta.
Am o cunoștință careia nu i-a venit un an, și a descoperit ca are probleme cu glanda.

Consulta medicul ginecolog mai bine.

| gdsjdpUAS a răspuns (pentru Freya1):

Cel mai bun răspuns pe care îl putea primii doamna! Doctorul îți poate spune cel mai bine! Și da, după sarcina întârzie, dara o perioada așa lunga nu cred ca e ok, normal cam la câteva săptămâni după apare!

| Freya1 a răspuns (pentru gdsjdpUAS):

Eu personal am avut probleme cu menstruația înainte și tot asa am lăsat de la sine ca cine știe, o fi o dereglare de moment.M-am trezit cu ovare polichistice și probleme.
Medicul nu trebuie evitat pentru ca lucurile se pot agrava în timp.

| Floridori a răspuns:

Care sunt sansele sa fii insarcinata din nou?

Daca nu ai alaptat (si se exclude si o noua sarcina), nu este normal sa intarzie atat de mult, deci consulta un ginecolog.

Multa sanatate!

| Narcis21A20B a răspuns:

Ai aici un video in care este explicat tot

https://shrinke.me/5gpM50