| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare cu privire la dintii de langa cei din mijloc,premolarii, cand eram mic in locul unde a cazut un dinte de lapte au crescut 2 dinti,si unul este scos in afara,as fi vrut sa stiu daca se poate scoate acel dinte,el fiind sanatos, si apoi spatiul ras fiind corectat cu un aparat ortodont

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Arthiom a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un stomatolog. In functie de marimea dintelui acela si a directiei lui de crestere, el iti poate spune daca se poate sau nu.