| anayyd_3146 a întrebat:

Cand eram mica nu mi-am scos un dinte la timp, si a crescut dintele cel nou, deasupra celui vechi. Dintele de lapte a cazut, iar eu am ramas cu un dinte mai " pe dinafara" ca sa zic asa (Precizez ca am 16 ani, iar dintele de lapte mi-a cazut pe la 7-8 ani ). As vrea sa-mi indrept dintele. Un aparat dentar m-ar ajuta? happy Daca da, cam cat ar costa unul? Multumesc big hug.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dianaㄨ a răspuns:

Eu am patit asta si am purtat aparat dentar 3 ani de zile pana s-a indreptat. Da, te ajuta. Nu mai stiu acum cat costa ca a fost mai de mult, oricum o sa te duci din luna-n luna la control. Daca mai ai intrebari, nu ezita sa mi le pui!

4 răspunsuri:
| Rockerul23 a răspuns:

Pai...la 16 ani aparat dentar?
Cam tarziu din punctul meu de vedere.

| anayyd_3146 explică (pentru Rockerul23):

Am vazut fete care si-au pus aparat dentar si la 18 ani. happy

| Rockerul23 a răspuns (pentru anayyd_3146):

Wow,atunci de ce nu?
Pune-ti aparat dentar.
Ar trebui sa te ajute sigur.

| robertzel2000 a răspuns:

Salut eu am avut aceiasi problema dar pe la 10 ani si am purtat aparat dentar mobil (adica il puteam scoate). dar tie iti trebuie fix (adica nu poti sa-l scoti) si costa ca 5 milioane eu atata am dat. Stiu pentru ca am fost la dentist de ogramada de ori. Funda?