| MariusSpanic a întrebat:

Buna ziua! Am o întrebare de ordin dermatologic.Cam de un an de zile am pe fesa stânga o pata maronie de mărimea unei nuci.Nu am mâncărimi sau altceva, doar că este inestetica.Am încercat diverse unguente (nu prescrise de medic ) și nu mi-a dispărut nici după un an.S-a mai confruntat cineva cu așa ceva? Este o pata maronie, dar nu este cauzată de soare.Ma poate ajuta cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am pe fesa stânga o pata maronie ....Ma poate ajuta cineva?"

dacă ai probleme cu ciubotele te adresezi unui cizmar. In cazul tău - evident - te adresezi unui dermatolog. Deci nu confunda problemele

Răspuns utilizator avertizat
| anonim24248 a răspuns:

Buna du te la farmacie si iti spune acolo de Ce ai nevoie, eu la fel am avut o problema iar farmacista mi-a recomandat un gel de dus special. Am scapat in cateva saptamani, nu e ceva de speriat si poti scapa usor si nu e costisitor.