| Andreeasuciu94 a întrebat:

Buna ziua am o intrebare iubitul meu a fost operat de apendicita acum 6 zile l-au externat acum 2 zile si tot are dureri dar este inca o problemadoarme foarte mult se trezeste dimineata si peste o jumate de ora iar i este somn si asa i toata ziua mai mult de o ora nu poate sta treaz imi poate spune cineva cauza? Este de la operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Organismul meu reactioneaza in acelasi mod atunci cand trec printr-o procedura medicala. Pana ma refac, as putea dormi in continuu. Ar trebui sa discutati cu un medic, apendicita este totusi o procedura minora in ziua de azi.

| giony54 a răspuns:

Doarme pentru ca este efectul anesteziei care nu a trecut de tot si il doare pana se reface corpul inchizandu-se rana de tot.Trebuie timp si rabdare este totusi o operatie.

| emignon a răspuns:

Probabil nu, operatie de apendicita am facut si eu in 1989, si nu mi-a venit somn la ore nepotrivite dupa externare.
Pe atunci toate operatiile se faceau in mod clasic. Pe cand astazi,exista multe metode de operatie,cu laser,etc.,de asemenea,exista multe moduri de aneatezie, poate fi din aceasta cauza. Dar nu sunt medic, de asta ramane mereu un,, poate". Dar poate merge la medic, sa vada sigur cum stau lucrurile.