| ady3600 a întrebat:

am o mica problema stomatologica, tocmai am fost la dentist si mi-a pus un pansament in masea care inca imi lasa in gura un gust mentolat si au trecut deja 2 ore, ce ar trebui sa fac? abia joi mai merg la medic si nici nu as vrea sa-mi cada pansamentul. Ma poate ajuta cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Poti manca dupa daca au trecut doua ore. Se folosesc chiar si pansamente care necesita chiar mai putin timp pentru intarire. http://www.i-medic.ro/stomatologie

| xBlackB0y a răspuns:

Sa te dai cu ceva nu o sa se schimbe nimic parerea mea e sa astepti mai mult de 2 ore deoarece am avut si eu asa ceva si mi-a disparut mirosul peste o zi sau dupa 5-6 ore parerea mea este astfel: nu stiu daca o sa te ajute dar incearca sa mai astepti putin. Sper ca o sa te ajute parerea mea. funda?