| BuBuLiNa_1408 a întrebat:

Acum cateva luni am fost la dentist pentru ca aveam infectie la o masea. Mi. a scos nervul si mi. a pus tratament...Problema e ca de atunci nu am mai fost, pansamentul imi cazuse si a ramas asa. Oare ce se mai poate face pentru masea? Precizez ca au trecut destule luni de zile de cand pansamentul mi. a cazut, iar dupa ce mananc trebuie intotdeauna sa curat, pentru ca imi intra mancare acolo! Multumesc :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andrei93_8363 a răspuns:

Trebuie sa te duci din nou la dentist sa iti plombeze acolo maseaua, si nu te mai duce tot la acel doctor pentru ca daca spui ca ti-a cazut plomba asa de repede inseamna ca nu se prea pricepe.Eu de exemplu am o plomba de 7 ani de zile si inca se tine bine.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am stat asa mai devreme sau mai tarziu o sa iti cada pansamentul si o sa trebuiasca plomba.deci nu mai astepta du-te si pune plomba