| Carmen_Ursu_1973 a întrebat:

am o problema cu care ma confrunt de aproape 1 an si..aceea este SOMBIFOBIA imi este foarte frica sa dorm, este o frica foarte mare in momentul in care ma pun in pat sa dorm ma macina in fiecare seara gandul ca adorm si nu ma mai trezesc niciodata, ( adica sa mor in somn) va rog ajutati-ma cu un sfat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să mergi la un psiholog/psihiatru.

| Donsavas a răspuns:

Iti trebuie niste anxiolitice. Mergi la psihiatru pentru reteta!

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Citește in Biblie înainte de culcare si roaga-te lui Dumnezeu sa îți dea pacea Sa, pace care înlătura frica, pace care nu o poate da nimeni altcineva, decât numai Dumnezeu.

| Jenga a răspuns:

Eu nu vreau sa dorm pentru ca ma macină ganduri si dau in depresie =]]
In plus, de ce ti-e frica de moarte?