| Tmariusalexandru a întrebat:

Buna va rog ajutati-ma incerc sa dorm dar nu pot doar cateva ore si ma simt obosit dar nu pot sa adorm seara nu am somn ajutati-ma cu un sfat multumesc

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bea un ceai de adormit.

| IsabelaIssa a răspuns:

Incearca sa nu dormi in timpul zilei, fa-i ceva miscare in aer liber, iar seara sa bei un ceai de tei, iar cand te pui in pat trebuie sa iti eliberezi mintea de orice gand, sau sa iti imaginezi ceva dragut, cum ar fi ca plutesti pe un norisor sau ceva de genul.

| pietrean a răspuns:

Toti care va ascundeti data de nastere,faceti foarte rau,deoarece nu stim ce anume sa recomandam:unui copil, ii pot fi de folos anumite sfaturi,unui adult,altele.
Dupa cum scrii,gen "parau", poate esti adolescent, dar dupa raspunsurile date anterior, banuiesc ca esti putinte mai mare.
Seara sa faci plimbari in aer curat, macar 30 minute.Sa nu stai la Tv, mai mult de ora 22 si sa nu vizionezi filme de groaza, de razboi, excitante.Sa mananci, pana in orele 19-20, ceva usor,nu produse care baloneaza,care se macina greu de catre stomac. Poti sa bei inainte de culcare,un ceai de valeriana(poate chiar impreuna cu paducel),sau daca esti mai mare,poti lua cate o pastilutra de SEDATIF PC(se sug).Dar asta,sa nu-ti intre in reflex,adica sa iei tot timpul.
In cazul in care,nu tesimti odihnit,ar fi bine sa-ti faci si niste analize. Poate ai lipsa de vitamine, minerale. Oricum, nu are ce sa-ti faca rau, asa ca FA SI NISTE ANALIZE, cu trimitere de la medicul de familie.

| Chamberlin a răspuns:

- Fa mult sport;
- Bea mult lapte fiert;
- Bea ceai de musetel;
- Ia somnifere.
Somnolenta garantatawinking