| liviunm a întrebat:

Buna ziua am o problema ma simt obosit si ma cam dor ochii oare sa am probleme cu vederea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| lilith16 a răspuns:

Odihneste-te cat trebuie, mai ales noaptea si redu utilizarea telefonului/pc-ului etc

| Ana7807820 a răspuns:

Este foarte posibil sa fii obosit, mai ales daca ai stat mult timp cu ochii in monitor. Odihneste-te putin, si nu ar fi rau sa mergi intr-o zi la un control la ochi.
Sanatate!

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Posibil,consulta un medic oftalmolog, poate ai nevoie de ochelari, sau ai probleme cu tensiunea ochilor.

| Ineys a răspuns:

Stai prea mult la PC/telefon/televizor. TATT- Tired all the time syndrome, cauzat din pricina asta. Si eu ma simt obosit tot timpul, dar cu vederea nu am probleme.
P.S: Eu sunt obligat sa stau cel putin 8 ore la calculator... chiar daca mai trisez eu si mai lungesc pauzele ( de cafea, masa, etc ) big grinbig grin.

| Andreeush a răspuns:

Ochii te dor din cauză că ești obosit, dormi mai mult, odihnește-te.