| Calinm22 a întrebat:

Am observat recent că am probleme cu somnul, dacă mă pun la somn prea devreme nu mă pot trezi dimineața, și dacă mă pun prea târziu mă pot trezi dar sunt obosit toată ziua... Oare ce-ar putea sa fie problema asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Cum sa nu te poti trezi daca te culci prea devreme? Eu cred ca organismul tau inca e obosit. Culcate devreme in continuare si totul se va regla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Norocosule. Eu nici cu xanax nu pot dormi, nu pot dormi sub nici o forma noaptea. Stresul este problema, anxietatea, depresia, griji excesive, meditezi prea mult, overthinkin în direcția greșită, poate nu faci nici multă mișcare, sunt mai multe cauze, nu se știe cert, fiecare din noi avem propria cauza care duce la insomnie. happy