| Oyarzabal a întrebat:

am o problema mai ciudata, de cateva zile au inceput sa ma doara mainile, si mai am dureri in partea stanga a abdomenului, din ce am citit ar fi semn de infarct, acum am observat ca la urechea stanga am o umflatura( ca un cos) iar in partea joasa a urechii am o pata maronie ca un fel de rana nedureroasa, maine voi merge la dr, imi poate apune cineva pana atunci la ce sa ma astept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Georg13 a răspuns:

In nici un caz nu este vorba de vreun infarct. Nu stiu unde ai citit, ce ai citit, dar ca studenta la medicina te asigur ca nu e infarct. Mergi la doctor si iti va spune el ce ai mai exact.