| adyurs a întrebat:

Salut, am o problema foarte ciudata adica:
Am inceput sa simt niste dureri in partea stanga a pieptului si m-a apucat o stare de lesin iar eu m-am speriat ca fac infarct desi mi-am facut toate investigațiile legate de inima acum o luna. Dupa cateva zile mi s-a mutat durerea in bratul drept si la fel dupa cateva zile m-au durut genunchii cand pedalam bicicleta iar azi mi s-a mutat la piciorul drept. S-ar putea sa fie vreo carența de vitamina D si calciu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vântulalb a răspuns:

La infarct nu ai durere in partea stanga a pieptului!
Daca durerea se muta din mana in picior si tot asa, e de la efort si ceva lipsa de vitamine, de magneziu poate si calciu. Fa-ti analize axate pe asta, nu la cardiolog.

4 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Fugi la cardiolog
preinfarct

| Cksihja a răspuns:

Nu ai spus și rezultatele analizelor, durerile în partea stângă și leșinul ar putea indica și o problemă cu pancreasul respectiv diabet. Dacă vrei să știi ce ai trebuie să faci analize amănunțite.

| zilog a răspuns (pentru Cksihja):

Corect bine gândit poate sa infundat canalul coledoc cu bucată de colesterol plecată din colecist.

| adyurs explică (pentru Cksihja):

Au iesit toate bune si toata lumea zice ca is anxios