| SardanAna a întrebat:

Am o teama in legătura cu depunerea oualelor de limbrici la om.Am găsit o cățelușa, i-am făcut deparazitarea...și la un moment dat a scos un limbric.Ma gândesc ca as fi putut sa fiu și eu infestata cu oua din moment ce am mângâiat-o și precizez ca m-a lins o data pe fata. Menționez ca ieri a scos acel parazit! Voi ce credeți ...as putea sa am, e prea devreme sa merg la un control?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Nu merge asalaughing Trebuie sa fi intrat in contact direct cu fecale infestate si sa fi dus mana nespalata la gura ca sa ii poti lua.