| Jinx826Jinx a întrebat:

As avea o problema, acum 2 ani mi-am rupt încheietura si acum nu mai pot depune as mult efort fizic ca ori obosesc ori ma doare ceva, nu cred ca ar avea o legatura dar dupa ce mi-am scos mana din ghips(vreau sa precizez ca am ținut-o 3luni si dupa ce mi-am scos-o nu am mai vrut sa merg la recuperari deoarece nu mai voiam sa ma traga iaa de mana daca nu era ceva bine) nu am mai putut face multe lucruri care până atunci le făceam cu ușurința? ar fi ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Incheietura e mult mai sensibila ca pana sa ti-o rupi, dar nu vad nicio legatura cu oboseala. Pur si simplu ai devenit sedentar, nu mai ai conditie fizica. Protejeaza-ti incheietura cu benzi protectoare.