| Tiberiu_Adrian_1987 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Am o saptamana de cand simt o durere in partea stanga,pe sub san,ca niste intepaturi,am fost si racita,iar cand stranutam parca ma durea in acel loc,sa fie vreun junghi,voi ce spuneti? O sa merg la medic, dar vreau sa stiu daca a mai intampinat cineva aceasta problema.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Am intampinat si eu asa ceva.
La inceput am crezut ca este ceva trecator, dar am vazut ca nu trece de la sine si am aterizat direct la medic!
Asa ca, nu te juca si nu lasa sa treaca timpul.
Du-te negresit la medic!
O zi buna happy

| fdhgcvnb a răspuns:

Salut! Deși mă îndoiesc că asta e problema ta-pentru că e ușor de recunoscut și ți-ai fi dat seama dacă asta era-ar putea fi o răceală intercostală.
:)) E amuzant pentru că m-am uitat puțin pe internet ca să-ți mai dau niște informații și-mi spune că e o afecțiune rară, iar eu am avut simptomele astea de cel puțin vreo 4 ori, cu ocazii diferite. De obicei mă ține vreo săptămână, apoi îmi trece de la sine. Deci ori sunt eu un caz mai special, ori nu am chestia asta. :)) Oricum, uită-te pe informațiile astea dacă ești curioasă.
http://www.tratament-dureri.ro/dureri/dureri-intercostale.php
http://www.romedic.ro/nevralgia-intercostala
Baftă la medic!

| Tiberiu_Adrian_1987 explică (pentru fdhgcvnb):

Da,am citit si eu acel articol,sper sa imi treaca in cateva zile,daca nu am sa merg la medic,nu m-am speriat foarte tare pentru ca nu am si alte simptome, decat acea durere, nu foarte deranjanta, dar, tosusi...

| Kaℓi a răspuns:

Poate sa fie o nevralgie intercostala, ai nevoie de un antiinflamator, dar numai daca iti recomanda medicul.