| Simone_6050 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de uleiul de ricin. S-a dovedit ca ricinul este o planta foarte toxica si ca o singura samanta inghitita poate provoca moartea. Daca riciunul este o planta atat de toxica, uleiul de ricin care se spune ca are rol de laxativ poate fi inghitit sau folosit pentru stimularea cresterii parului? Cum de nu cauzeaza? Dau funda pentru raspunsul cel mai bun.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Http://www.infogradina.ro/......inune/199/