| Cristina_8906 a întrebat:

Am si eu o intrebare.nu am mai intretinut relatii sexuale de aproximativ 6 luni luna aceasta mi-a intarziat ciclul menstrual cam o saptamana de la data "scadenta" care eu niciodata nu am avut de a face cu intarziera ciclului menstrual si vreau sa specific ca am si o durere in zona vaginului.Care ar fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

O intarziere de o saptamana nu este de speriat. Durerea ma indoiesc ca o ai in vagin. Probabil ca ai pelvialgii, adica durerea e situata in etajul abdominal inferior. Fa un consult ginecologic si te vei lamuri ce iti cauzeaza durerea.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai o metroanexita sau ceva chisturi ovariene. Intarzierea nu este atat de mare, dar faptul ca ai si dureri ar trebui sa te puna pe ganduri serios. E cazul sa mergi la ginecolog.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O răceală, o disfuncție hormonală, chist, etc.
Consultă un medic specialist pentru investigații și tratament specific.
Sănătate.
Pa, pa.

| CarmenR a răspuns:

Cred ca ar fi cel mai bine sa mergi la ginecolog.

| bangau91 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un ginecolog happy

| AIDA_1787 a răspuns:

Sfatul meu e sa te duci la un medic specialist cat mai bun, nimeni nu stie ce poate fi, diagnosticul ti-l da dupa un control amanuntit, daca este necesar si o ecografie.Eu am patit ceva asemanator dar am amanat consultul si am ajuns la urgente. Sfatul meu este ca totusi sa te duci la un control numai medicul te poate diagnostica.