| Sava_Alex_1999 a întrebat:

am si eu o intrebare. Peste cateva zile, va trebui sa imi scot o masea, care nu mai are nerv. Si problema este urmatoarea: ma va durea? Pentru ca data trecuta cand am fost la acelasi doctor, a trebuit sa imi gaureasca o masea si am ramas traumatizat de atunci, imi e frica foarte tare. Cand va trebui sa o scot, o va scoate un doctor, si vreau sa stiu, ma va durea daca mi-o va scoate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La extractie este foarte simplu si rapid, se face injectia, se asteapta 5 minute ca sa-ti amorteasca zona, apoi in 10 secunde au scos-o fara pic de durere, pentru ca esti deja anesteziat.

| Florentina9210 a răspuns:

De ce nu mergi la alt medic?

| AnthonyWhite a răspuns:

Stomatologii din ziua de azi sunt varza lucreaza cu materiale proaste si ieftine dar daca vine un alt doctor stomatolog la cabinet o sa il serveasca cu materiale bune.
da te va durea, normal.

| Ionutszu a răspuns:

Am avut aceeasi frica. El iti va face o injectie daca nu chiar 2 in gura. Nu sunt dureroase. Nu te va durea crede-ma.te vei simti nasol un pic dar de durut nu va durea. Senzatia e groaznica, te sfatuiesc sa te tii de scaun bine bine. Cert e ca nu te doare.