| Betty1 a întrebat:

Am si eu o problemă. Am ciclul menstrual de 12 zile. Dupa 7 zile (ceva normal la mine) dadea semne ca se termina. Dupa 2-3 zile in care curgea foarte putin si inchis la culoare a inceput sa fie din nou abundent de culoare rosu aprins. Ar trebui sa ma ingrijorez? Ce înseamnă asta? A venit din nou ciclul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Nu a venit din nou, probabil inca continua.Ai un ciclu cu mult peste. Daca s-a repetat si luna trecuta sau se va mai repeta si luna viitoare cere ajutorul medicului.Ai dereglari menstruale si e bine sa le stabilizezi.

| Betty1 explică (pentru Nirvanaaa):

Luna trecută nu a fost așa. Am fost in decembrie la ginecologie si mi-a spus ca am niste fibroame si ovare polichistice. Si ca asta ar fi cauza pentru care dureaza 7 zile. Dar ca acum nu mi s-a mai intamplat niciodată.

| Beea012 a răspuns:

Ai dereglări menstruale. Un control la medicul ginecolog este cea mai bună soluție!