| VLaDuTz02 a întrebat:

Buna ziua. Am un inceput de hernie de disc lombară si deja incep să simt efectele acesteia, dar ma confrunt cu o problemă de care nu am mai auzit si voiam sa stiu daca e posibil si daca au patit si alții. De exemplu durerea se lasă pe picior, dar am momente cand aceasta durere se lasa si pe testicule si nu stiu daca poate fi din cauza herniei de disc. Au fost persoane care au mai patit asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da.
Hernia de disc afecteaza toti nervii si organele care se afla la nivel inferior herniei,

| Darius50boss a răspuns:

Întrebă medicul, îți urez sănătate

| ziustin a răspuns:

Din ce stiu eu, se poate duce si in testicule. Durerea nu este de la testicul dar ea radiaza in el. Consult medical si dupa recuperare medicala