| beniamin1991 a întrebat:

Salutare,am o durere in dreapta jos,la picior intre buric si penis, o durere care persista de 4 zile.
Doare cand ma las pe partea dreapta sau cand stau cu mana intinsa si o misc,apendicita sigur nu e ca mi-am scos-o anul trecut in septembrie.
De mentionat ca am dureri mari de spate,e posibil sa radieze insa sincer nu cred ca e de la spate.
M-am dat si cu crema ( Lioton Gel) am luat si nu ma lasa,la inceput durea doar cand ma lasam pe piciorul drept,acum doare chiar si cand dau piciorul sa merg.
M-am uitat dupa umflaturi,am facut un test de hernie ( asa cum face medicu),apasand pe testicule si tusind,teoretic nu am hernie,dar cine stie!?
Ce credeti ca am? A mai patit cineva asa?
Se pare ca atunci cand stau in fund si ma las pe dreapta nu ma doare,deci e posibil sa fie de la picior, ciudat e ca nu ma lasa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, niciodata nu poti sti ce poate fi cu adevarat. Cauta sa te masezi usor de fiecare data il locul unde te doare, dar sa faci un masaj cu mana dreapta, in timp ce stai intins pe pat, invartind in cerc, dar nu apasat, usor doar cat atingi, sa masezi in sensul acelor de ceasornic. Se spune ca in timp ce te masezi, este bine sa vorbesti locului doreros, avand in vedere ca este parte din corpul tau. Poate ca te-ai fortat deodata, si poate ca nu a fost asa de bine. E bine totusi sa faci un control medical. Sper ca nu est si umflat.