| Sebi177 a întrebat:

As avea si eu o intrebare. Pentru transpiratia de la brat ce este bine sa folosesc? Eu de exemplu folosesc un deodorant bodyspray de la Axe. Sincer sa fiu, nu prea are efect, dar m-am gandit ca acum fiind vara si atat de clad nu are cum sa opreasca chiar asa de mult transpiratia, in unele momente are efect, dar nu intotdeauna. De exemplu, astazi a fost destul de cald si am transpirat, la inceput a fost ok, desi am transpirat nu se simtea vreun miros urat, dar mai tarziu cand am inceput sa transpir mai rau, se simtea un miros urat de transpiratie si m-am simtit destul de jenat cand au inceput si ceilalti sa simta mirosul. Oricum, de spalat ma spal in fiecare dimineata inainte sa plec undeva. In final, ce este mai bun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Impotriva transpiratiei trebuie folosit un antiperspirant. Deodorantele se pot aplica pe piele, dar nu au eficienta unui antiperspirant.
http://www.i-medic.ro/......cer-de-san

1 răspuns:
| Laariss a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/search este foarte bun Dove man mai ales ala sapun.