| anonim_4396 a întrebat:

Am inceput sa transpir :-s. ramane pata aceea pe bluza, dar nu miroase.
ma spal in fiecare zi, folosesc deodorant etc. ce pot face sa ameliorez transpiratia?
are vreo legatura ca inca nu am ciclu? thinking

3 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Am auzit ca bicarbonatul de sodiu este bun impotriva transpiratiei. se foloseste pe post de deodorant.incearca si vezi rezultatul

| Vali87 a răspuns:

Sunt deodorante pentru asa ceva, Deo Maxxim de pe Bluebridge.ro e cam scump 62 Ron +10 Ron Tansp =72 RON eu l-am cumparat si e destul de bun, dupa 2 3 seri cand te dai o sa se reduca transpiratia.
Mai sunt creme si deodorante antiperspirante de la Vichi Homme si SVR Laboratories 35 45 RON dar nu stiu cat de bune sunt ca nu le-am folosit.
Am mai vazut pe TPU ca cineva zicea de bicarbonat de sodiu sa te dai la subrat dar nu stiu dc are vreun efect.
Bafta!

| Purgatoriu a răspuns:

Poate avea... Poate insemna ca-ti va veni. Daca ai:
-scuregeri vaginale
-sani au inceput sa creasca de 2 ani
-parul pubian si cel de sub brat au inceput sa creasca acum un an
Si daca deja le ai... Mai vezi si astea:
-te dor sanii
-te simti obosita
-te doare burta sau prin jurul ovarelor
-transpiri