| ellenna321 a întrebat:

Vreau sa slabesc. Fac sport si incerc sa ma abtin de la paine, de la mancatul seara, de la mezeluri, chiat si de la dulciuri etc. Problema mea e ca, daca de exemplu mananc o napolina, de pofta, nu ma mai pot opri si trebuie sa mai manac vreo5 cum pot sa ma opresc, va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Inseamna ca nu ai suficienta vointa pentru a-ti impune si retinerea necesara in astfel de caz, pentru a obtine ceea ce doresti sa faci cu orice pret.

| dannyel86 a răspuns:

Totul tine de vointa si rabdare! Daca mananci alte 5 napolitane dupa prima, mai bine nu mananci deloc. Nici macar de pofta! Tentatiile sunt foarte mari. Am patit-o si eu si e extrem de greu sa nu gusti. Regula e simpla: ori putin si de fiecare data, ori deloc, daca altfel nu se poate.