| bogdannel21 a întrebat:

as vrea sa stiu unde pot face o artroscopie de genunchi in spitalele sau policlinicile din Craiova, si daca este indicat sa fac aceasta operatie iarna, cit timp dureaza recuperarea.Cel mai bun raspuns primeste funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ALGator a răspuns:

Dupa orice operatie trebuie facuta recuperare, fie ca e iarna sau vara. Se poate face la sala sau acasa presupun.
Artroscopie e doar investigatia, nu ai indicat diagnosticul. Probabil inca nu se stie, deci nu se stie nici daca e nevoie de operatie. Daca medicul spune ca trebuie facuta imediat, atunci asta e mai important decat anotimpul. O operatie nu e legata direct de anotimp.
Daca te gindesti ca vei avea nevoie sa mergi pe jos pe gheata si zapada, poate ca ar fi ceva sa astepti primavara. Dar asta e mai mult o ratiune practica, nu medicala.
Succes!