| PT1TP a întrebat:

A mai avut careva artroscopie(operatie la genunchi)? cat a durat recuperarea? cat timp a durut genunchiul dupa operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexa_9450 a răspuns:

Buna. Sotul meu a avut "cateva" operatii la genunchi!
Trebuie sa ai grija si sa faci exercitii dupa cum iti spune medicul! asta e foarte important!
Sotul meu nu s-a prea plans de dureri.si dupa 2 saptamani am plecat cu masina in Romania adica el a condus tot drumul.
(nu ar fi bine sa faci la fel!)cel putin o luna sa nu il prea fortezi!

3 răspunsuri:
| PT1TP explică:

Si firele dupa cat timp i le-a scos?

| Alexa_9450 a răspuns:

Cam dupa o saptamana buna.
Trebuie sa ai grija sa nu il fortezi sau sa nu aluneci! Sotul meu a facut-o de 3 ori pana acum. dupa 2-3 saptamana nu statea pe fundul lui si l-a fortat prea tare.acum se tot aduna apa., il doare.
Daca ai grija este ok.si nu o sa ai probleme!

| Ivanescua a răspuns:

Am fost operata de menisc prin artoscopie de Dl Dr Rascu Mihai, acum 5 luni si o saptamana, fiind recuperata in procent de 95%. Dupa interventie, am urmat intocmai planul de tratament recomandat de medic in cadrul cabinetului Ortokinetic din Dorobanti, unde am intalnit numai profesionisti. In cadrul sedintelor de kinetoterapie, am fost asistata si indrumata in permanenta de un kinetoterapeut. Prin urmare, recomand cu incredere serviciile oferite atat de Dr Rascu, cat si de clinica Ortokinetic.