| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa va intreb(link) daca stiti exercitii pentru cresterea in inaltime dar pentru cresterea in oase permanente, nu cele pentru elasticitatea discurilor pe care daca nu le continui(exercitiile) in continuare revii la inaltime initiala. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Prostii!
Sport și o alimentație sănătoasă!

| Anonim420420 a răspuns:

Nu poti creste in inaltime, iti recomand o alimentatie sanatoasa si sa mergi la sala sau sa faci un sport care iti place, nu depinde de sport sau exercitii etc, inaltimea ta va fi dobandita din gene, Inaltimea ta se poate modifica pana la varsta de 21 de ani in unele cazuri.